Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Krzymowski T., Strzeżek J.
Waga produktu: 2.200 kg
EAN: 9788372995094
Wysyłka od: 9.90 PLN

NAKŁAD WYCZERPANY - WYDAWCA NIE PLANUJE DODRUKU

Jest to pierwsza w Polsce książka naukowa, który prezentuje aktualny i ogólnoświatowy stan badań oraz bogaty dorobek polskich placówek badawczych.
Omówiono mechanizmy regulacyjne na przykładzie samic głównych gatunków zwierząt domowych (krowa, świnia, owca) z ukazaniem różnic występujących u innych gatunków. Zmiany w regulacjach fizjologicznych w ujęciu ewolucyjnym przedstawiono, omawiając regulacje rozrodu ptaków, gadów, płazów i ryb. Cenne jest zwłaszcza przedstawienie badań dotyczących klonowania i transgenezy.
Opisy mechanizmów regulacyjnych ukazują miejsce generowania czynnika regulującego, drogę do komórki efektorowej, ekspresję receptora w komó rce docelowej oraz efekt fizjologiczny. Po raz pierwszy szczególną uwagę zwrócono na równoczesne przedstawienie regulacji neuralnej oraz ośrodkowej regulacji humoralnej.

TOM I. FIZJOLOGICZNA REGULACJA PROCESÓW ROZRODCZYCH SAMICY Ośrodkowa regulacja neuralna procesów rozrodczych Ośrodkowa regulacja humoralna i jej powiązania z regulcją rozrodu Regulacja sekrecji gonadotropin i prokatyny oraz ich odziaływanie na tkanki docelowe Regulacja sekrecji oksytocyny i wazopresyny oraz mechanizm ich działania w tkankach docelowych Sekrecyjna czynność jajnika w cyklu rujowym Mechanizmy lokalnych regulacji podczas inicjacji i przebiegu regresji lutealnej Układ chłonny (limfatyczny) w narządach rozrodczych System lokalnego, zwrotnego i docelowego transferu hormonów jajnikowych i jego rola w regulacji czynności jajnika, jajowodu i macicy Regulacja wydzielniczej i skurczowej czynności macicy w cyklu rujowym Oogeneza, zapłodnienie, impantacja zarodka i okres wczesnej ciąży Ciąża, poród i okres poporodowy Wpływ żywienia na mechanizmy regulujące procesy rozrodcze Stres i jego wpływ na procesy rozrodcze zwierząt Mechanizmy działania patogenów w narządach rodnych i w gruczole mlekowym Wpływ zanieczyszczenia środowiska na mechanizmy regulujące rozród i rozwój zarodków Specyfika regulacji rozrodu owiec i kóz Specyfika regulacji rozrodu klaczy Specyfikacja regulacji rozrodu suk i kotek Specyfika regulacji rozrodu małych zwierząt laboratoryjnych - myszy i szczura Regulacja rozrodu ptaków Regulacja procesów rozrodczych płazów i gadów - spojrzenie ewolucyjne Regulacja rozrodu ryb kostnoszkieletowych Klonowanie i transgeneza zwierząt gospodarskich Eksperymenty IN WITRO w badaniach nad regulacją rozrodu TOM.II. BIOLOGICZNE UWARUNKOWANIA WARTOŚCI ROZRODOWEJ SAMCA Budowa i unerwienie narządów płciowych męskich na przykładzie samca świni Hormonalna regulacja steroidogenezy i spermatogenezy Najądrze Biologia i konserwacja nasienia ogiera Wpływ środowiska na płodość buhajów Wybrane aspekty poznawcze i aplikacyjne fizjologii reprodukcyjnej knura Biologia i konserwacja nasienia tryka Budowa i funkcjonowanie układu rozrodczego samców ptaków domowych orza ich użytkowanie rozpłodowe w aspekcie sztucznego unasieniania Biologia i kriokonserwacja nasienia ryb Anatomia i fizjologia narządów płciowych oraz konserwacja nasienia psa Patogenetyka samców. Eliminacja obciążeń genetycznych Regulacja płci ssaków za pomocą separacji plemników Zastosowanie cytometrii przepływowej do oceny plemników ssaków

Książka

 • Format: 

  170 x 240

 • ISBN: 

  978-83-7299-509-4

 • Liczba stron: 

  4130

 • Oprawa: 

  twarda

 • Redaktor: 

  Krzymowski T., Strzeżek J.

 • Rok wydania: 

  2007

 • Wydanie: 

  1

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...