Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Johann Hinnemann, Coby van Balen, Claartje van Andel
Waga produktu: 0.400 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788392439219
Wysyłka od: 9.90 PLN

Już od mniej więcej 20 lat, wraz Coby van Baalen, zajmujemy się możliwie najskuteczniejszymi metodami szkolenia jeźdźca i konia na wszystkich poziomach zaawansowania. Nauka, jaką miałem przyjemność pobierać od generała Alberta Steckena oraz jego ucznia, dr Reinera Klimke, pomaga mi do dzisiejszego dnia. Dzięki niej, wszystko to, co staram się wypracować z koniem oraz przekazać dalej moim uczniom, udaje mi się ujmować w sposób logiczny, konkretny, a przede wszystkim przystępny. Odpowiedź na pytanie: "dlaczego?" musi być zawsze spójna i zrozumiała.
Niniejszą książkę podzieliliśmy zgodnie ze skalą wyszkolenia, którą opisują i objaśniają liczne podręczniki. Jednak zgodnie z mottem, iż "droga jest celem", na początku nacisk położyliśmy na zagadnienie przepuszczalności. Słuszność i logikę skali wyszkolenia może bowiem uzmysłowić nam dopiero zrozumienie istoty przepuszczalności - a więc zasady, że koń powinien płynnie reagować na wszystkie pomoce jeźdźca: aktywizujące, wstrzymujące i przesuwające. Szczególnie dumni jesteśmy z ilustracji zawartych w książce. Wszystkie zdjęcia pochodzą z prywatnych archiwów Coby i moich. To wspaniałe uczucie, móc pochwalić się własnymi końmi i uczniami, którzy dzięki właściwemu zrozumieniu podstawowych zasad jeździectwa są w stanie odczuwać radość i satysfakcję ze wspólnej, pełnej harmonii pracy.
Ostatni rozdział, poświęcony pracy nad lotnymi zmianami nóg w galopie, ma pokazać, iż systema­tyczność, spokój i konsekwentne powtarzanie sytuacji szkoleniowych z reguły prowadzą do sukcesu. Książka zawiera również istotne informacje hodowlane dotyczące wielu bardzo dobrych koni ujeżdżeniowych. Opisuje konie, na których mł odzi jeźdźcy zdobywają tytuły mistrzowskie, konie zawodników olimpijskich oraz utalentowane, młode konie jak również konie klasy Grand Prix.
Książka "Ujeżdżenie jest proste" jest pięknie ilustrowana, pokazuje zarówno jeźdźcom jak i trenerom jasno i przejrzyście, jak na każdym etapie szkolenia konia można osiągnąć lepsze wyniki w programach ujeżdżenia oraz jak wykonywać coraz bardziej zaawansowane ćwiczenia. Równocześnie autorzy mają na uwadze dobro i zadowolenie konia.

I. POCZÄ„TEK I CEL 1. Cel: Przepuszczalność 2. Zasady treningu II. ETAP OSWAJANIA I PRZYZWYCZAJANIA 1. Takt 2. Rozluźnienie III. PRACA NAD RÓWNOWAGÄ„ POZIOMÄ„ 1. Kontakt 2. Impuls - dynamika ruchu IV. PRACA NAD RÓWNOWAGÄ„ W ZEBRANIU 1. Wyprostowanie 2. Zebranie V. PORADY PRAKTYCZNE 1. Lotne zmiany nogi Literatura Indeks Autorzy zdjęć i ilustracji

Parametry

 • ISBN: 

  9788392439219

 • Tytuł: 

  Ujeżdżenie jest proste

 • Autor: 

  Johann Hinnemann, Coby van Balen, Claartje van Andel

 • Rok wydania: 

  2007

 • Numer wydania: 

  1

 • Liczba stron: 

  128

 • Szerokość produktu: 

  17

 • Wysokość produktu: 

  24

 • Okładka: 

  twarda

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...