Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Jan Kopcewicz,
Waga produktu: 0.600 kg
EAN: 9788301169077
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: PWN

Warszawa 2012, wydanie 1, format 165 x 240, objętość 364 str., oprawa miękka

Podstawy biologii roślin to podręcznik zawierający podstawowe wiadomości z morfologii, anatomii, fizjologii, biologii molekularnej i środowiskowej oraz z biotechnologii i geografii roślin. Jest wprowadzeniem do nauki o roślinach, mając charakter kompleksowo pojętej ogólnej (bez szczegółowej systematyki) botaniki (biologii roślin).

Książka obejmuje pięć części, w których omówiono:
budowę roślin, w tym: budowę komórki roślinnej; ukształtowanie ciała roślin plechowych i osiowych; haploidalną i diploidalną strukturę roślin.
funkcjonowanie roślin - metabolizm; rolę wody w życiu roślin; odżywianie się roślin – mineralne, fotosynteza; uzyskiwanie energii.
rozwój i morfogenezę roślin - ogólne aspekty rozwoju; regulację rozwoju i morfogenezy roślin; fazy rozwoju ontogenetycznego roślin i ruchy roślin.
wpływ środowiska - czynniki środowiskowe abiotyczne i biotyczne; adaptację roślin do trudnych warunków środowiska; ekologię i geografię zbiorowisk roślinnych.
rośliny w gospodarce człowieka - wykorzystanie roślin m.in. w rolnictwie, ogrodnictwie, leśnictwie, przemyśle, medycynie i ochronie środowiska oraz biotechnologię roślin.

Podręcznik dla studentów: biologii, rolnictwa, ogrodnictwa, leśnictwa, biotechnologii, ochrony środowiska, farmacji, studiujących na uniwersytetach, uczelniach rolniczych, medycznych, technicznych i pedagogicznych.

Książka

  • Autor: 

    Jan Kopcewicz

  • ISBN: 

    978-83-01-16907-7

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...